KONST / Litografier / Färglitografi 9894173
*
nr 989 4173
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), 44/310, Kvinna, motivet: 50x65
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 19:39:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 10:35:47
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna lars norrman litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9221 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:07
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 989 4173
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), 44/310, Kvinna, motivet: 50x65
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/10 10:35:47 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna lars norrman litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9221 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:07